SWiSH Forum Strona Główna SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Photoshop Podstawy cz.1
Autor Wiadomość
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 24 Sie, 2005 14:48   Photoshop Podstawy cz.1

W tym tutorialu przedstawie przydatne narzedzia do wycinania

1. Magic Wand Tool ( różdzka)

przedstawione narzedzie najlepiej sprawdza sie przy jednolitych powieszchniach tla

pora na konkrety

otwieramy zdjecie i kadrujemy zeby miec mniej do wycinania, gdy zaznaczymy
klikamy prawy klawisz myszki i wybieramy polecenie crop



tworzymy nowy dokument o rozdzielczosci zkadrowanego obrazka tylko tym razem w polu Background Contents zmieniamy na transparent i przenosimy nasz obrazek na utworzony dokument.

z przybornika wybieramy narzedzie Magic Wand Tool i zaznaczamy miejsca ktore chcemy wyciac



klikamy ppm i wybieramy polecenie Layer via Cut i wycinamy



koncowy efekt



2. Magnetic Lasso Tool (lasso magnetyczne)

lasso magnetyczne znajdujace sie obok rozdzki jest kolejnym dobrym nazedziem photoshopa doskonale nadaje sie do obrysowywania ludzi.

otwieramy fotke i wybieramy lasso magnetyczne



nastepnie powiekszamy zdjecie klikamy na miejsce od ktorego chcemy zaczac w moim przypadku jest to reka i przesowamy myszke powoli wzdluz obiektu obserwujac
jak lasso przylega do krawedzi



nastepnie zataczamy krag i laczymy koniec z poczatkiem i wycinamy



3. Lasso Tool

znajdujace sie w tym samym miejscu co magnetic lasso tool, przydaje sie najczesciej
przy retuszu zdjec szczegolnie z uzyciem opci Feather dzieki ktorej mamy mozliwosc wyciecia elementu obrazka z mgielka a dokladniej z rozmyciem na krawedziach, stosujac przedzial od 1 do 5 mozna uzyskac ciekawe efekty oraz w dowolny sposob laczyc ze soba wybrane elementy.



4. Eraser Tool (gumka)

kolejne narzedzie do gumka jest nieoceniona w niektorych przypadkach przy duzym powiekszeniu mozna za jej pomoca bardzo dokladnie wycinac a raczej scierac nie potrzebne elementy.






i to by bylo na tyle, w kolejnym tutorialu z photoshopa postaram sie przyblizyc opcje mieszania oraz wszystko co z Blending Mode zwiazane.

pozdr...........
Ostatnio zmieniony przez lechu Czw 25 Sie, 2005 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Chopin
Przyjaciel


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 50
Wysłany: Sro 24 Sie, 2005 21:31   

lechu dziękuje :) tego mi było trzeba - więcej wiedzy :D dawaj jeszcze :]
_________________
MASZ JAKIEŚ PYTANIA - PISZ BRAMKA MAILOWA DO MNIE
 
     
Delinquent 
Doradca
Finansowy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sty 2005
Posty: 72
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon 29 Sie, 2005 20:23   

Myślę, że o najważniejszym narzędziu (funkcji) do wyodrębniania elementów to zapomniałeś. Jest nim "quick mask" lub jak to woli po polsku "szybka maska". Jest najdokładniejszym i najbardziej wszechstronnym narzedziem (funkcją) do tego typu zadań.
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 30 Sie, 2005 19:25   

racja zapomnialem porawie sie w najblizszych dniach, glownie dlatego ze nie uzywam tego narzedzia zbyt czesto.

pozdr.........
 
     
kama.
Gość
Wysłany: Pon 31 Paź, 2005 11:29   

[quote="lechu"]znajdujace sie w tym samym miejscu co magnetic lasso tool, przydaje sie najczesciej
przy retuszu zdjec szczegolnie z uzyciem opci Feather dzieki ktorej mamy mozliwosc wyciecia elementu obrazka z mgielka a dokladniej z rozmyciem na krawedziach, stosujac przedzial od 1 do 5 mozna uzyskac ciekawe efekty oraz w dowolny sposob laczyc ze soba wybrane elementy. [/quote]
Nie potrafię tego zrobić ;/ Czy ktoś może to wytłumaczyć po polsku, bo mam photoshopa w polskiej wersji językowej.

Pozdrawiam.
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 08 Lis, 2005 14:42   

najpierw pozbac sie photoshopa w wersi pl, jedyne co w nim dobre to help :) i zainstaluj ang. Czego nie potrafisz zrobic zretuszowac fotki czy odnalezc lassa i opci feather, jezeli tego drugiego to zaznacz element ktory chcesz wyciac, nastepnie nacisnij ppm(prawy klawisz myszki) i wybiez w polskiej wersi wtapianie, ustal przedzial wtapiania nacisnij ok, wcisnij ctrl+c nastepnie ctrl+v i masz obiekt na scenie.

pozdr.............
 
     
bas.sic
Początkujący


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 5
Wysłany: Czw 15 Gru, 2005 11:07   

lechu napisał/a:
najpierw pozbac sie photoshopa w wersi pl, jedyne co w nim dobre to help :) i zainstaluj ang. Czego nie potrafisz zrobic zretuszowac fotki czy odnalezc lassa i opci feather, jezeli tego drugiego to zaznacz element ktory chcesz wyciac, nastepnie nacisnij ppm(prawy klawisz myszki) i wybiez w polskiej wersi wtapianie, ustal przedzial wtapiania nacisnij ok, wcisnij ctrl+c nastepnie ctrl+v i masz obiekt na scenie.

pozdr.............

lub po prostu edycja-->preferencje--->język aplikacji--->English

aha chyba warto by było wspomniec również o bardzo ważnym narzędziu, chyba ważniejszym od Eraser Tool (gumki) a mianowicie o Backgroun Eraser Tool (gumka tła) pozwalający wymazać tło o kolorze wskazanym przez krzyż w środku pedzla z mozliwością wskazania tolerancji i sposobu próbkowania

znalazłem takie coś dotyczące gumki tła - może się wam przyda
http://cyfrografia.pl/1/gt.html

pozdrawiam

1.jpg
Plik ściągnięto 1022 raz(y) 187.48 KB

_________________
-------------------------------------------------------
pozdrawiam
 
     
^galechus 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 248
Skąd: Trzcianka
Wysłany: Sro 04 Sty, 2006 16:24   

bas.sic, masz więcej taki tutoriali video? a ta gumka tła to znakomite narzędzie, POLECAM!!

?-)
 
 
     
bas.sic
Początkujący


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 5
Wysłany: Sro 11 Sty, 2006 16:35   

oki
sepia
b/w
glebia ostrosci
reszte dodam później
_________________
-------------------------------------------------------
pozdrawiam
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006 20:59   

ja osobiscie nie stosuje gumki tla, uwazam ja za malo wydajne nazedzie tak samo zreszta jak i rozdzka z ktorej praktycznie nie kozystam. W ostatnim czasie moja wycinke fotek zdominowal taki zestaw: tablet wacoma, filtr - high pass, maska warstwy oraz kanaly i szczerze mowiac nie potrzeba mi nic wiencej i zachecam wszystkich kupna tabletu poprostu cos pieknego.

pozdr..
 
     
galechus
Gość
Wysłany: Sro 08 Lut, 2006 17:43   

[quote="lechu"]ja osobiscie nie stosuje gumki tla, uwazam ja za malo wydajne nazedzie tak samo zreszta jak i rozdzka z ktorej praktycznie nie kozystam. W ostatnim czasie moja wycinke fotek zdominowal taki zestaw: tablet wacoma, filtr - high pass, maska warstwy oraz kanaly i szczerze mowiac nie potrzeba mi nic wiencej i zachecam wszystkich kupna tabletu poprostu cos pieknego.

pozdr..[/quote]

tylko ile taki tablet kosztuje...?

:wink:
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Czw 09 Lut, 2006 15:56   

cena modelu ktory posiadam to 429 pln, a tablet wyglada tak

http://www.tabletywacom.p...hireclassic.htm

pozdr..
 
     
^galechus 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 248
Skąd: Trzcianka
Wysłany: Pią 10 Lut, 2006 16:58   

Fajna zabawka :-D= Kto mi zasponsoruje takie coś??? Kto zainwestuje w młodego grafika???

Może kiedyś się skusze na takie coś w przyszłości...
 
 
     
^lechu 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 146
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 10 Lut, 2006 20:37   

galechus bez kitu, odloz pare zloty i zainwestuj w tablet, roznica jest ogromna
jak zaczniez pracowac z tabletem to o myszcze zapomnisz, + tabletu to rewelacyjna precyzja, optyczna mycha logitecha siada przy tablecie nic nie zastapi reki!, prosty przyklad, szparujesz :D fotke na kanalach w PS, jezeli uzywasz myszki to bezwzglednie na sporym przyblizeniu musisz klikac w punkty fotki zeby zlapac poszczegolne piksele, z tabletem nie ma takiego problemu! poprostu jedziesz po zdjenciu nie wazne czy ksztalt jest zaokraglony czy prosty, w blyskawicznym czasie osiagasz cel, reka to reka! oszczedzasz czas, a czas to pieniadz. jeszcze raz zachecam wszystkich do kupna tabletu! dla grafika nie ma nic lepszego powaga!


PS. Do moderatora. W zwiazku z postami odbiegajcymi od tamatu tutoriala, proponuje zamknac temat, a teksty na temat tabletow zamiescic w innym watku .

pozdr....
 
     
stefcio
Gość
Wysłany: Pią 10 Mar, 2006 15:28   ((

a jakie macie wersje?? ja mam 7.0 i niema tam tych opcji:((
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11