SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tutoriale - Przegląd nowości w SWiSH Max4

roland - Pią 21 Sty, 2011 09:56
Temat postu: Przegląd nowości w SWiSH Max4
Kliknij na poniższym linku:

WIDEO > Przegląd nowości w SWiSH Max4

shastaan - Pią 21 Sty, 2011 13:05

O większości nie wiedziałem :D

Wypas.

Januszr - Pią 21 Sty, 2011 16:34

A ja wiedziałem, dlatego u Mikołaja zamówiłem czwartą wersję. Niestety SapeMorphing nie jest zbyt bardzo dopracowany. Albo umknęło mi coś. Kilka razy stanąłem przed następującym problemem: jak powrócić do kształtu pierwotnego? Czyli robimy sobie kwadrat, efekt move, zaznaczamy morph, zmieniamy kształt na trójkąt i ok. Ale czy jest jakaś prosta droga (wyłączając cofanie skryptem animacji) na powrót do kształtu kwadratu?
shastaan - Pią 21 Sty, 2011 19:52

Robisz dwa efekty move, zaznaczasz morphing w obu i modyfikację wprowadzasz tylko w pierwszy. Drugi wróci do kształtu pierwotnego. Działa. Tutek jest na www.swishzone.com.
roland - Sob 22 Sty, 2011 07:40

Odnośnie morfingu - trzy uwagi. Morfing można stosować także dla tekstu, ale musi być wcześniej przekształcony w krzywe. Po drugie - nie można dodawać nowych węzłów dla końcowego kształtu morfingu, musimy wstawić więc odpowiednią liczbę węzłów już dla początkowego kształtu. Nie można niestety zaznaczyć dwóch różnych obiektów i zastosować dla nich morfingu.
Januszr - Sob 22 Sty, 2011 15:17

shastaan bardzo dziękuję za przypomnienie, że swishzone.com jest także skarbnicą wiedzy i tam także można znaleźć informacje :)
Jaki cudem to morfowanie powoduje przesuwanie obiektu?

shastaan - Sob 22 Sty, 2011 23:29

Nie powoduje.
Problem polega na tym, że jeśli używasz efektu move (któremu zaznaczasz opcję morphing) to musisz uważać, żeby nie przeciągnąć obiektu bo połączy morfing z ruchem ;]
Jak zrobisz to samo jeszcze raz modyfikując tylko pozycję vertexów to przesunięcia nie będzie.

Januszr - Nie 23 Sty, 2011 07:59

Otóż nie bardzo ta porada się sprawdza w moim przypadku. Przesuwam tylko i wyłącznie vertexy a ruch obiektu dodaje się sam w jakiś zupełnie niezrozumiały i magiczny dla mnie sposób. Kolejny przykład w załączeniu.
Dodatkowo, wstawienie dwa razy MOVE inaczej niż poprzez "insert keyframe" nie umożliwia "zapętlenia" animacji morfingu.

roland - Nie 23 Sty, 2011 10:10

Ciekawe. Twój przykład powoduje u mnie przesuwanie obiektu. Ale jak rysuję coś samodzielnie, to nic takiego się nie dzieje. A masz najnowszą wersję, może to jakiś błąd wcześniejszego builda?
Januszr - Nie 23 Sty, 2011 10:35

Tia... nie poczytałem w bugforum. Roland, masz rację. Jak wół stoi, że naprawiono:
Cytat:
213763 22 Nov 2010 BUG: Easing with Morphing

Cóż, trzeba używać wersji nieoficjalnych.

Dzięki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group