SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tutoriale - Czy można zrobić taki efekt w Swishu?

michalson - Nie 05 Gru, 2010 11:32
Temat postu: Czy można zrobić taki efekt w Swishu?
Witam.
Bawię się już całe dwa dni w Swishu, ale nurtuje mnie czy można wykonać taki efekt jak w linku poniżej.

http://www.istockphoto.co...-background.php

Nie chodzi mi tutaj o efekt pojawienia się tej choinki a kręcenie wokół własnej osi...Czy należy zrobić model takiej choinki w jakim¶ programie 3d najpierw? Proszę o odpowiedĽ i wyrozumiało¶ć.

shastaan - Nie 05 Gru, 2010 11:47

To nie flash. To vidło. After Effects, 3ds Max albo inne takie cu¶.
W swishu nie da rady (na razie :P )

michalson - Nie 05 Gru, 2010 12:04

shastaan napisał/a:
To nie flash. To vidło. After Effects, 3ds Max albo inne takie cu¶.
W swishu nie da rady (na razie :P )



Wiem, że to nie flash:) Zastanawiałem się tylko czy jest jaki¶ sposób aby wykonać co¶ takiego jakim¶ "oszukańczym" trikiem.
Dziękuje bardzo za pomoc. Oszczędziłe¶ mi sporo czasu:)

shastaan - Nie 05 Gru, 2010 13:54

michalson napisał/a:
Wiem, że to nie flash:) Zastanawiałem się tylko czy jest jaki¶ sposób aby wykonać co¶ takiego jakim¶ "oszukańczym" trikiem.


Na pewno można ale czy ma to sens? SWiSH nie do tego jest. S± programy do tego lepsze.
Możesz to zrobić w Swishu tak, że będzie wygl±dało identycznie. Choćby za pomoc± efektu move, place i remove albo animacji poklatkowej. Niemniej wydaje mi się, że szybciej będzie ogl±dn±ć 3 tutoriale i zrobić to w maxie :P

michalson - Nie 05 Gru, 2010 14:49

Kłopot jest taki, że Swishmax mam a maxa nie.
Tak też myslałem, że można zrobić to poklatkowo, jednak to chyba droga zbyt długa i trudna...

shastaan - Nie 05 Gru, 2010 17:24

¦ci±gnij blendera. Zast±pi maxa a jest opensource'owy. Materiałów też sporo.
michalson - Nie 05 Gru, 2010 18:20

Już to zrobiłem. Na razie próbuje ogarn±ć Blender'a. Widze, że możliwo¶ci ma sporo.
Dzięki raz jeszcze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group