SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tutoriale - Bujający się obrazek

elvis - Czw 05 Mar, 2009 13:17
Temat postu: Bujający się obrazek
Witam,
To mój pierwszy post wiec gdyby był w złej katgorii proszę o wyrozumiałośc...

Piszę ponieważ mam pewien problem. Mianowicie chodzi mi o to, że chciałbym zrobić efekt bujająego się obrazu. Tzn. mam pliki png i one są ładnie do swisha wrzucone. Jest obraz kótry 'wizi' na gwozdiu. Chciałbym aby ten obraz bujał się w lewo i prawo na tym gwoździu.
Probowałem zrobić to przez użycie efektu move (raz w jedną stronę raz w drugą). Niby jest dobrze, ale podczas ruchu obraz wygląda bardzo brzydko. Wygląda jak by się przycinał...
Czy jest jakiś efekt w styu 'wahadło' ? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
Pozdrawiam,
elvis

shastaan - Czw 05 Mar, 2009 20:17

Post jest w złej kategorii.

Efekt move jest świetnym wyborem z tym, że trzeba pobawić się właściwościami efektu (panel effect) i nie używać zmiany parametru position tylko angle. Dzięki temu obrazek będzie się obracał wokół punktu zakotwiczenia (który możesz ustawić tam, gdzie jest gwóźdź) i wyjdzie dokładnie to o co Ci chodzi.

Jeśli obraz Ci skacze to upewnij się, że w ustawieniach filmu masz ustawione nie mniej niż 25fps (klatek na sekundę) - więcej lepiej też nie :]

sl01k - Nie 08 Mar, 2009 10:11

aby obraz sie nie rozmywal w wlasciwosciach ustaw allow smoothing ...
aby nie skakal podczas przejscia z jednego move do drugiego tylko zeby bylio to plynne ustaw przyspierszenia na np 2

elvis - Pon 16 Mar, 2009 09:07

Przyspiszenie polepszylo troche efekt. Ale allow smoothing nic nie dalo ;/
Ale dzieki za checi :)

sl01k - Pon 16 Mar, 2009 09:19

exportuj do flash playera 8 lub 9 ... dla 7demki ktora jest standardowo tak opcja chyba nie dziala
Pieciek - Wto 18 Maj, 2010 12:35

Jest super, prostokąt sie buja jak bombka na choince :) a co musiałbym zrobić, zeby ten prostokąt nie bujał się tylko lekko obracał raz w jedną raz w drugą tak jak wskazówki zegara? przesunięcie punktu zaczepienia nic nie dało, nadal sie buja wg górnej krawędzi...
Mam SwishMax3 PL

Januszr - Sro 19 Maj, 2010 07:54

Najpierw zaznacz sobie "x=o" - rysunek, górny prawy róg.
A potem przesuwaj dowolnie punkt odniesienia (rysunek środek).

sandstorm - Wto 28 Wrz, 2010 21:15

AS3:

new Tween(twojObiekt, "x", Elastic.easeOut, pozycjaXpoczatkowa, pozycjaXkoncowa, 3, true);
new Tween(twojObiekt, "y", Elastic.easeOut, pozycjaYpoczatkowa, pozycjaYkoncowa, 3, true);

shastaan - Sro 29 Wrz, 2010 10:09

Super. Ale w swish nie używamy AS3. Poza tym, naprawdę super :]
Januszr - Sro 29 Wrz, 2010 11:46

sandstorm, załącz proszę SWI i pokaż nam wszystkim jak to zrobiłeś w SWISH aby działało.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group