SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tutoriale - Przejścia obrazkow

Pieciek - Pon 31 Gru, 2007 08:30
Temat postu: Przejścia obrazkow
Witam!
Chciałbym zrobić efekt mniej wiecej taki:



i nie wiem co bedzie lepsze bo robie pliki png z wycietą krawedzia w fale, ale one takie hmm NIEKONIECZNIE ;( -maja postrzepiony kant.
Może jakiś inny format? pliki robie z jpgow na png w photoshopie
Może zrobić jeden dłuuuuuuuuuuuuuuugi plik i dać mu przesuniecie i stop co jedno zdjecie ? (tylko nie wiem jak to zrobić zeby na CHWILE zatrzymać move) poradzcie jak byście to rozwiązali
Pozdrawiam, Pieciek

Seb - Pon 31 Gru, 2007 12:49

zrobiłem Ci to na shape'ach, bez sensu takie rzeczy wstawiać jako png wgm.
przerwę robisz np. dłuższym odstępem czasu zanim pojawi się następna animacja. w załączeniu pliczek z przykładem

Pieciek - Sro 02 Sty, 2008 08:08

Seb napisał/a:
zrobiłem Ci to na shape'ach, bez sensu takie rzeczy wstawiać jako png wgm.
przerwę robisz np. dłuższym odstępem czasu zanim pojawi się następna animacja. w załączeniu pliczek z przykładem


To jak najlepej fotki zrobić zeby miały takie krawedzie jak te w shape'ach? mam pare fot z których chciałbym zrobić dokładnie taki banner jak ten na shape'ach.... ale krawedzie przy wycieciu fali tej z lewej strony wychodza mi troche postrzepione...

nugatt - Sro 02 Sty, 2008 12:38

jak dobrze zrobisz png to nic nie będzie poszarpane, drugim wyjściem jest maska.
Pieciek - Sro 02 Sty, 2008 13:35

nugatt napisał/a:
jak dobrze zrobisz png to nic nie będzie poszarpane, drugim wyjściem jest maska.


Hmmm.. a jak dobrze PNG zrobić? w photoshopie oczywiscie. ustawiam tego png 128, zdjecie mam na masce, obrazek w photoshopie bez tla jest

Seb - Sro 02 Sty, 2008 15:24

zrób jak jak $nugatt pisze wyżej, -obrazek w masce z shape'a
co do PNG- www.helps.pl :p zapytaj na forum photoshopa :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group