SWiSH Forum
Forum użytkowników programów SWiSH

Tutoriale - Jak dalej rozwiązać okna ze scrollami

adamo_ - Pią 11 Maj, 2007 08:28
Temat postu: Jak dalej rozwiązać okna ze scrollami
Witajcie, jestem nowy, robię znajomemu stronkę w swish i mam że tak powiem zastój. :)
Tj nie wiem jak dalej zrobić

stronka jest pod adresem : http://www.naszakultura.pl/drukarnia/

chce aby tak jak jest po nacisnięciu pierwszego prycisku ( jak on już poleci na prawą stronę ekranu ) pojawiło się okno z tekstem ladowanym z zewnątrz ze scrolami.

Jak w taki sam sposob najlepiej zanimować kolejne przyciski aby leciały wpierw w górę i potem do boku ( w scenie inej, czy inaczej ), bo gdy robię drugi to mi wraca do pozycji pierwszego po najechaniu - jest przypisany do przycisku powrót do określonej frame




1) Może macie jakies takie ładne okna pólprzezroczyste ze scrolem do informacji tekstowych które by się ładnie otwierało ( z efektem jakimś )?

2) Narazie to jest w jednej scenie wszystko, może dalje uzyć kolejnych scen ?

3) A moze użyć kolejnych swf.-óf ładowanych . Zatem jak przygotowac oddzielne swfy aby sie ladowaly i jak go zaladowac do tego istniejacego flaszha (prosze ojakiegoś tutka ,bo nie wiem jak ladować zew. animacje )

Rozpisałem się ... może ktoś zrozumie moje bazgroły :)

Seb - Pią 11 Maj, 2007 08:46

1/ używałeś "szukaj"? -a temu co znajdziesz nadaj efekty,
2/ przyciski możesz możesz mieć na jednej scenie albo podzielić na sceny, możesz zrobić na jednej stopując na linii czasu i odsyłając do kolejnej framki albo odnosić do kolejnych scen, jeszcze lepiej użyc skryptu, skryptu nie objasnię, co do stop. play, było kilka postów temu więc użyj-szukaj:) odnośnie linku z "odwróceni"
3/ może, i to jest dobry pomysł, tu też use-"szukaj"!!!!!

poza tym, dobre brechty na dzień dobry :D
freud by się przekręcił ale ja tam widzę fajne króliczki :mrgreen: i pieski :D zamiast tych karteczek :shock:

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 08:52 ]
to rozwieje mam nadzieję wątpliwości tu stop/play

ładowanie

textu sam poszukaj 8)
pzdr

nugatt - Pią 11 Maj, 2007 11:01

fajnie mozna miksować dźwięk na tej stronie - jak sie najedzie na menu od góry
adamo_ - Pią 11 Maj, 2007 18:59

Seb napisał/a:
1/ używałeś "szukaj"? -a temu co znajdziesz nadaj efekty,
2/ przyciski możesz możesz mieć na jednej scenie albo podzielić na sceny, możesz zrobić na jednej stopując na linii czasu i odsyłając do kolejnej framki albo odnosić do kolejnych scen, jeszcze lepiej użyc skryptu, skryptu nie objasnię, co do stop. play, było kilka postów temu więc użyj-szukaj:) odnośnie linku z "odwróceni"
3/ może, i to jest dobry pomysł, tu też use-"szukaj"!!!!!

poza tym, dobre brechty na dzień dobry :D
freud by się przekręcił ale ja tam widzę fajne króliczki :mrgreen: i pieski :D zamiast tych karteczek :shock:

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 08:52 ]
to rozwieje mam nadzieję wątpliwości tu stop/play

ładowanie

textu sam poszukaj 8)
pzdr

uzywam start i stop do kolejnych framów i szukam szukam.....
robię kolejną 3 scenę na kolejne przyciski ale gdy zrobie use scene2 as background żeby mieć wszystko to robią się przyciski "razy dwa" jak wiec zrobic drugą scenę tak by się z pierwszej nie zdublowały sie przyciski

jakie króliczki ? o czym mówisz?

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 21:08 ]
udało mi się przeskoczyć do następnej sceny i nie dublować przycisków

http://www.naszakultura.pl/drukarnia/index2.html

teraz jeszcze okna z tekstem..poszukam ,ale może ma ktoś gotowy swi z ładnym pojawiającym się oknem i scrollem ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group